Novinky Cestování Legendy Obyvatelé Magie Náboženství Cestopisy Kronika Tvůrce

Avenia

Poutníci

návątěvnost


Portály

©korpanův web Zrzavý Trpaslík Fantasy svět Orberis - fantasy vąeobecně Wilwarin - svět vašich snů


Avenia > Legendy

Legendy

1.O stvoření světa
2.O Duhovém válečníkovi
3.O králi Aaronovi

O stvoření světa

Nejdříve byla myšlenka. Z myšlenky prostřednictvím Stvořitelovým vznikl zárodek světa. Stvořitel pak otevřel bránu do nového světa a začal jej utvářet podle svých myšlenek. Pojmenoval jej Avenia. Z moře vyzdvihl pevninu a osel zem Semeny Života, ze kterých vzešly nejrůznější rostliny. Umístil do světa Vejce Života a z nich vznikla zvířata. Nakonec ukryl do stínu jeskyň Pangárského masivu na jihozápadě Zlatá Vejce Života, ze kterých vyšli prvolidé. Stvořitel, zvaný ve starých svitcích Wizardio, ale nemohl do Avenie vstoupit, mohl ji pouze tvořit.

Otevřenou bránou tehdy však pronikl do Avenie i Pán Zla. Do lidských srdcí zasel nesvár, a ze zvířat vyvolával běsy a démony. Tehdy se Wizardio rozhodl, že je čas Avenii opustit a bránu uzavřel. Ještě před tím ale ustanovil svého nástupce - Avenia, který nemá moc tvořit, ale pouze měnit již stávající. Legenda praví, že svého nohsleda stihl do Avenie umístit i Pán Zla. Zasvěcení ho nazývyjí Warrdenio.

Všechno se událo v dalekém dávnověku. Prvolidé se poté rozšířili po kontinentě, ale to je už jiný příběh. Toto je klasická legenda o vzniku Avenie. Existují i další legendy o stvoření, vycházející z různých náboženství.

O Duhovém válečníkovi

Kdysi v hlubokém dávnověku se velmi oteplilo a od jihu přilétli draci. Byly to strašlivé, oheň chrlící nestvůry. Vyhnali prvolidi a změnili velkou část Avenie v poušť. Prvolidé se stáhli do nejzažších koutů světa, ale hrozilo, ze draci spálí i nejhlubší lesy a roztaví nejvyšší hory. V tu dobu se objevil hrdina, jediný kdo se drakům postavil. Jméno toho človeka nikdo nezná, vždy se mu říkalo jen Duhový válečník. To proto, ze na sobe stále nosil zbroj. Byla to podivuhodná zbroj nesmírné ceny. Byla pružná a zároveň neuvěřitelně pevná. Navíc hrála všemi barvami, které se neustále přelévaly. V noci Duhová zbroj svítila matným světlem. Byla vykována v ohni jednoho z draků a nelze ji zničit. Jsou v ní zakleta silná kouzla. Duhový válečník nosil zbroj stále na sobě, nikdy nesundával přilbici, kyrys, opasek, boty ani rukavice, nikdy neodkládal meč ani štít.

Stalo se, že do údolí, kde žilo velké množství lidí, přilétl drak. Zatímco pojídal dobytek, lidé utekli. Až na jednoho. Byl to Duhový válečník. Poprvé tasil meč a vrhl se na netvora. Drak vychrlil proud ohně ale válečník stál dál. Vrhl se po něm, ale hrdina odskočil a mohutným sekem uťal drakovi nohu. Poté uhnul, sekl, skrčil se a probodl netvorovo srdce. Na náhrdelník si připevnil poslední trn z drakova ocasu. Trn z ocasu má totiž silné magické schopnosti. Duhový válečník zabíjel další draky a sbíral jejich trny. Draci se zacali stahovat a nakonec všichni, kteří prežili, odlétli zpět na jih.

Duhový válečník si až tehdy uvědomil, jaká jsou draci nádherná stvoření. Pochopil, že byl jen využit lidstvem. Proto poprvé sundal zbroj a roztrhl dračí náhrdelník. Části zbroje a dračí trny poschovával po světě a zanechal hádanky a indicie těm, kteří budou hodni Duhovou zbroj najít. Poté nastoupil sám na loď a odplul na jih. V Avenii ho uz nikdo nespatřil. Dorazil do Svaté země draků a přijal smrt z jejich rukou. Nastala Doba osidlování. Bylo předpovezeno, ze az do Avenie opet přiletí draci, najde se hrdina, který najde části Duhové zbroje a draky zažene navždy.

O králi Aaronovi

Kdysi v prvověku se rozléhalo ve střední Avenii království krále Aarona. Aaron byl velmi mocný král. Shromáždil všechny zaklínače své země a s pomocí vší znalosti o magii tehdy vytvořil tři artefakty: Korunu vůle, Věčný meč a Ohnivo rukavici. Koruna vůle umožňovala nositeli ovládat se ve všech situacích. Věčný meč byla výjmečně lehká a ostrá zbraň. Ohnivá rukavice, jak již název napovídá, dokázala nositeli při silném soustředění vytvořit ohnivou pěst.

O Aaronovy artefakty začal mít zájem sám Warrdenio. Nabídl tedy Aaronovi velkou moc výměnou za artefakty. Král však nabídku jednoho z nejmocnějších Avenie odmítl. Warrdenio takovou opovážlivost nemohl nechat bez trestu a Aarona proklel strašnou kletbou. Do smrti ho budou pronásledovat všichni démoni a běsové, dokud ho nezabijí. Poté se jeho duch převtělí do novorozence, aby mohl celý cyklus začít znovu a on trpěl celé věky. Aaron se nezalekl a artefakty schoval na záhadném místě. Pouze Ohnivou rukavici vzal sebou do hrobu, když ho na vyjížďce v lese přepadla horda démonů.

Po Aaronovi se slehla zem a jeho království se rozpadlo. Místo ukrytí artefaktů upadlo do zapomnění a Ohnivá rukavice zmizela beze stopy. Praví se, že se stala součástí Aaronova těla. A tak Aaron bloudí světem, hledajíc sám sebe, svou identitu a své artefakty. Protože jedině s Korunou vůle se může znovu postavit Warrdeniovi a sejmout prokletí.
Avenia je fantasy svět plný magie a dobrodružství. Můžete ho použít také pro drd (dračí doupě). Fantasy legendy. Magie, mapy, a dokonce i online hra - Avenia Feudal. Staňte se králi Avenie! kontakt: avenia@centrum.cz. Avenia 2007-2008 (C) by Avenio
(drd a dračí doupě jsou ochranné známky společnosti Altar) -optimalizováno pro prohlížeče Opera a Firefox-

created by Jan Kolmaš (www.orbispictus.wz.cz) (www.avenia.wz.cz) (www.zavlast.wz.cz) (www.gkiv.wz.cz) (Depot.wz.cz)